top of page

Idylka v šenku

Aktualizováno: 4. 9. 2022Niečo zo reakcií na Facebooku.   

Keď som nedávno (na 78. výročie SNP) zdieľal na facebookových stránkach Vajnory v spomienkach túto fotku, tak mi v správe napísal syn môjho starého dobrého kamaráta toto:


Páčia sa mi fotky, ktoré dávate na facebook, no z niektorými vašimi textami nie celkom súhlasím. Tejto fotke som nedal laik, lebo v nej odsudzujete tých, čo nie sú v konflikte s našim systémom a podporujete tak extrémizmus. Sledujem politickú situáciu vo svete a nevidím dôvod, prečo by sme nemali veriť súčasnej vláde.


Rešpektujem, že sa nechcel na tú tému baviť verejne a tak nebudem uvádzať jeho identitu, no nedá mi, aby som tu neuviedol svoju odpoveď.

Ja Ju


Ahoj, … Neuverejňujem tu fotky kvôli zbieraniu "lajkov" 😊, ale preto, aby nám oživovali spomienky a pritom čakám od pamätníkov že nám ich pomôžu rozširovať alebo korigovať údaje o fotkách.

No a tiež dúfam, že ich prostredníctvom sa aj tí mladší dozvedia, kto sme boli a ako sa tu kedysi žilo.

Mám teda v úmysle pripomínať a nie súdiť … a už vôbec nie za to, kto čomu veril alebo verí.

Myslím, že je každého osobnou vecou, či verí na Janka Hraška alebo na Mickey mousa. 😉


To, že si viac vážim ľudí, čo si nedajú svoj "sedliacky" rozum premasírovať médiami, neznamená, že "uvedomelých občanov" alebo "angažovanú mládež" odsudzujem.

Viem, že dookola opakovanú lož časom začnú aj mentálne zdraví ľudia považovať za pravdu (hlavne mladí, čo ešte nestihli vlastnou skúsenosťou spoznať, aký je svet v skutočnosti).


Chápem tiež, že ľahšie sa ide po prúde, ako proti nemu, a preto rozumiem (do istej miery) mlčiacej väčšine (hlavne tým, čo musia živiť rodinu a boja sa, že ich za názor vyrazia z roboty).

Dnes už uznávam (do istej miery) aj to, že nejaký "spoločenský poriadok" musí byť; ako Švejk reprodukuje obrlajtnanta Makovca: "Jinak by ste, vy kluci pitomí, lezli jako vopice po stromech".

Snažím sa nesúdiť ani tých, čo slúžia moci tak, že pomáhajú prenasledovať ľudí s iným názorom, aký je práve obligátny (aj keď priznávam, že je mi vrcholne odporné špehovanie a udávanie).

Vo svojom pokročilom veku si myslím, že konanie človeka s rozumom a slobodnou vôľou môže súdiť len taká inštancia, ktorá je vysoko nad emóciami a mimo ľudských mocenských vplyvov (môžeš si ju pomenovať po svojom: svedomie, prozreteľnosť …).


To však neznamená, že sa mienim akokoľvek prispôsobovať názorovým trendom.

Vo svojom pokročilom veku, už ani keby som chcel, nedokážem veriť médiám (takým tým mladým publicistom, čo si ich najímajú vlastníci médií) viac, ako vlastnému poznaniu.

Vo svojom veku však ešte nie som tak mentálne slabý, aby som kvôli kľudu či získaniu nejakej výhody pritakával klamstvám, alebo sa bál nahlas vysloviť svoj názor.


Nie som tak hlúpy, ani tak zaslepený propagandou, aby som nevidel, ako nás podvádzajú vládnuce skupiny a ako z pozadia so všetkými manipulujú finančné elity.

No nemienim ani nikoho "obracať na svoju vieru". 😉


Ak je toto podľa teba extrémizmus, tak sa k nemu s nadšením hlásim. 😍


 

Poznámka o poznámke:

*Pri popise fotky sa snažím, aby bola vecná, no v poznámke uvádzam svoj vlastný názor/stanovisko. Takže v našom prípade nie je v poznámke odkaz na použitú literatúru, ale to, s čím čitateľ nemusí súhlasiť.😉


25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page